Waszyngton

W Waszyngtonie jest wiele miejsc wartych obejrzenia. Pierwsze z nich to National Mall – park w którym znajdują się takie obiekty jak muzea Smithsonian Institution czy pomniki upamiętniające historyczne wydarzenia Stanów Zjednoczonych (m.in. Pomnik Lincolna, Monument Waszyngtona, National World War II Memorial, Pomnik Weteranów Wojny w Korei, Pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie oraz Pomnik Alberta Einsteina).

Czytaj więcej...

Grecja - Peloponez

Tym razem pocztówka z wakacji. Zdjęcia robione były na Peloponezie  – półwyspie greckim, najdalej na południe wysuniętą część Półwyspu Bałkańskiego i kontynentalnej Grecji. Peloponez otoczony jest Morzem Jońskim i Egejskim. Łączy go z lądem Przesmyk Koryncki przecięty Kanałem Korynckim. 

Czytaj więcej...

POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich (MHŻP) POLIN powstało w symbolicznym miejscu w centrum Warszawy: na Muranowie – zatem w przedwojennej dzielnicy zamieszkałej głównie przez Żydów; w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto. 

Czytaj więcej...

Wisła

Tym razem przedstawię zdjęcia Wisły w okolicy Warszawy. Czy wiesz, że jest to najdłuższą rzeka Polski? Ma ona długość 1047 km. Źródła Wisły znajdują się na wysokości 1107 m n.p.m. (Czarna Wisełka) i 1080 m n.p.m. (Biała Wisełka).

Czytaj więcej...

Warszawa: Universam Grochów

Universam Grochów został oddany do użytku w 1977 roku. Zlokalizowany jest w okolicy pętli autobusowej i tramwajowej przy Rondzie Wiatraczna w Warszawie. W latach 70. było to pierwsze w stolicy dzielnicowe centrum handlowo-usługowe.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3