Urzędy użyteczności publicznej
- Miejski Urząd Pracy, ul. Grochowska 171a
- Sąd Rejonowy dla Pragi Południe i Pragi Północ, ul. Terespolska 15a
- Urząd Stanu Cywilnego (ul. Grochowska 273)
- Wojskowa Komenda Uzupełnień, ul. Szwedzka 2/4
Jednostki organizacyjne: Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej
- Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII, ul. Grenadierów 73/75
- Rewir dzielnicowych Grochów, ul. Grochowska 168
- Rewir dzielnicowych Gocław, ul. Umińskiego 22
- Komenda dzielnicowa Straży Miejskiej Warszawa VII, ul. Lubelska 30/32
- Posterunek Straży Miejskiej, ul. Międzynarodowa 42b
- Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 8 Państwowej Straży Pożarnej, ul. Majdańska
Ośrodki zdrowia
- Przychodnia Rejonowa, ul. Paca 40
- Przychodnia Rejonowa, ul. Ateńska 4
- Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna, ul. Abrahama 16
- Szpital Grochowski im. dr Rafała Masztaka, ul. Grenadierów 51/59
- Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Obrony Narodowej – Wojskowy Instytut Medyczny, ul. Szaserów 128
- Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. prof dr. med Jana Bogdanowicza, ul. Niekłańska 2/4
- Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul.Saska 63/75
- Zakład Lecznictwa Otwartego nr 1, ul. Saska 61
- Zakład Lecznictwa Otwartego nr 2, ul. Grochowska 339
- Zakład Lecznictwa Otwartego nr 4, ul. Zamieniecka 73
- Zakład Lecznictwa Otwartego nr 5, ul. Ostrołęcka 4
- Zakład Lecznictwa Otwartego nr 8, ul. Sygietyńskiego 3
- Zakład Lecznictwa Otwartego nr 17, ul. Kickiego 24
Kościoły i parafie Pragi Południe
Kościoły rzymskokatolickie
- Parafia Bożego Ciała w Warszawie, ul. Grochowska 365
- Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie, ul. Chłopickiego 2
- Parafia Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 55
- Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie, ul. Skaryszewska 12
- Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie, ul. Kobielska 10
- Parafia Narodzenia Pańskiego w Warszawie, ul. Ostrobramska 72
- Parafia św. Patryka w Warszawie, ul. Rechniewskiego 14
- Parafia św. Jana i Pawła w Warszawie, ul. Kapelanów Armii Krajowej 1
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Warszawie, ul. Ateńska 12
- Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Kościół pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Nobla 16
- Parafia św. ojca Pio w Warszawie, ul. Fieldorfa 1
Kościoły innych wyznań
- Kaplica Wprowadzenia do Świątyni Przenajświętszej Bogurodzicy Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, ul. Paryska 27
- Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Arka, ul. Mińska 25
- Wolni Badacze Pisma Świętego, ul. Zakopiańska 30
Szkoły średnie i wyższe Pragi Południe
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, ul. Saska 59
- XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy, ul. Zbaraska 1
- XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Naddnieprzańska 2/4
- XXXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Żółkiewskiego, ul. Mińska 1/5
- XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa, ul. Zwycięzców 7/9
- XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego, ul. Międzyborska 64/70
- LXXII Liceum Ogólnokształcące im. Jakuba Jasińskiego, ul. Grochowska 346/348
- LXXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Leopolda Okulickiego, ul. Saska 78
- XCVI Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej, al. Stanów Zjednoczonych 24
- XCVII Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich, ul. Siennicka 15
- XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta, ul. Umińskiego 12
- CXI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Kisielewskiego, ul. Szczawnicka 1
- Liceum Ogólnokształcące nr 70, ul. Chodakowska 50
- XII Liceum Profilowane, al. Stanów Zjednoczonych 24
- XII Liceum Profilowane, ul.Grochowska 346/348
- XXVII Liceum Profilowane, ul. Szczawnicka 1
- XXX Liceum Profilowane, ul. Siennicka 15
- XXXVI Liceum Profilowane, ul. Mińska 1/5)
- XXXVII Liceum Profilowane, ul. Komorska 17/23
- XLII Liceum Profilowane, ul. Kordeckiego 54
- Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 2, ul. Majdańska 30/36
- Technikum Ekonomiczne nr 2, ul. Szczawnicka 1
- Technikum Chemiczne nr 3 im. prof. Józefa Zawadzkiego, ul. Saska 78
- Technikum nr 12, ul. Siennicka 15
- Technikum Łączności im. prof. dr. Janusza Groszkowskiego, al. Stanów Zjednoczonych 24
- Technikum Spożywczo-Gastronomiczne, ul. Komorska 17/23
- Prywatne Technikum Hotelarsko-Gastronomiczne, ul. Chodakowska 50
- Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31
- Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki, ul. Chodakowska 50
- Wyższa Szkoła Nauk Społecznych im. ks. J. Majki, ul. Skaryszewska 12
- Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie, ul. Meksykańska 6
- Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie, ul. Paryska 27
Obiekty sportowe
- Stadion Robotniczego Klubu Sportowego "Orzeł", ul. Podskarbińska 14
- Boisko Robotniczego Klubu Sportowego "Drukarz", ul. Międzynarodowa 2
- Korty Tenisowe TKKF "Olszynka Grochowska", ul. Osowska 15
- Basen "Wodnik", ul. Bora-Komorowskiego 44
- Basen WOW "Wisła", ul. Wał Miedzeszyński 401
- Przystań Yacht Club Polski, ul. Wał Miedzeszyński 375
- Tor Kolarski, ul. Podskarbińska 11 - (nieczynny)
- Stadion Narodowy (dawniej w tym miejscu Stadion Dziesięciolecia)
Ośrodki kultury i sztuki
- Biblioteka Publiczna Dzielnicy Praga Południe, ul. Meissnera 5
- Centralna Biblioteka Wojskowa, ul. Ostrobramska 109
- Doświadczalna Pracownia Litografii im. Pabla Picassa, ul. Obrońców 28/30
- Dzielnicowe Centrum Promocji Kultury, ul. Grochowska 274
- Klub Osiedlowy "Relax", ul. Tarnowiecka 13
- Kino Cinema City, ul. Ostrobramska 75a
- Osiedlowy Dom Kultury "Kamionek", ul. Kinowa 19
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – filia, ul. Gocławska 4
- Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32
- Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, ul. Zamoyskiego 20
- Towarzystwo Śpiewacze na Saskiej Kępie, ul. Nobla 16
Ważne zakłady
- Przemysłowe Centrum Optyki, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 28
- Radwar S.A., ul. Poligonowa 30
- Polskie Zakłady Optyczne w Warszawie, ul. Grochowska 316/320
- Warszawska Fabryka Sprzętu Spawalniczego PERUN, ul. Grochowska 282
- Siemens – Zakład Wytwórstwa Urządzeń Telefonicznych, ul. Żupnicza 15
- Cadbury – E.Wedel, ul. Zamoyskiego 28/30
- PKP Intercity S.A., Zakład Centralny, ul. Józefa Chłopickiego 53
- Szybka Kolej Miejska, ul. Mińska 25
- Koleje Mazowieckie, ul. Lubelska 1
- Instytut Kolejnictwa, ul. Józefa Chłopickiego 50
- Ostrobramska (zajezdnia autobusowa), ul.Ostrobramska 38
- Telewizja Polsat, ul. Ostrobramska 77
Bazary i centra handlowe
- Centrum Handlowe King Cross, ul. Jubilerska 1/3
- Centrum Handlowe Promenada, ul. Ostrobramska 75c
- Galeria Saska Kępa, pl. Przymierza)
- Dom Handlowy WSS Społem "Universam", ul. Grochowska 207
- Dom Handlowy "Kamionek", ul. Kinowa 19
- Bazar na Szembeka, ul. Zamieniecka 90
- Bazar "Pod Universamem", ul. Męcińska
- Bazar "Pętla", ul. Umińskiego
- Bazar "Rogatka", ul. Grochowska
- Bazar "Afrykańska", ul. Afrykańsk
|